6.- 8. september 2018
Start: 00
00 : 00 : 00
et en

Uudised

Maratoni korraldajad üle maailma kohtuvad Tallinnas

21.08.2018
21. AIMS Congress Ateenas 2016.a Foto: marathon-photos.com

Paralleelselt Tallinna Maratoniga toimub 6.-9. septembrini Eestis esmakordselt Rahvusvahelise Maratonide  Liidu (Association of International Marathons and Distance Races - AIMS) kongress, mis toob Tallinnasse kõrgetasemelised delegatsioonid paljudest riikidest. AIMS on 1982. aastal asutatud organisatsioon, mille liikmeskonda kuulub tänaseks 450 rahvusvahelist maratoni ja pikamaajooksu 120 riigist üle kogu maailma. Nende hulgas on tuntud pikamaajooksuvõistlused nagu näiteks Berliini, Pariisi, New Yorki, Bostoni, Pekingi ja Tokio maratonid. AIMS peamine eesmärk on propageerida ja edendada pikamaajooksu üle kogu maailma.

AIMS kongress toimub juba 22. korda

Esimene AIMS kongress toimus 1983. aastal Tokyos. Keskmiselt on maratoni korraldajad kohtunud iga kahe aasta tagant, viimati toimus kongress 2016. aasta novembris Ateenas. Kongressi eesmärgiks on arendada koostöövõimalusi, vahetada ja jagada kogemusi liikmete vahel ja tutvustada liikmetele AIMS tegevusi.  Samuti tegeletakse liidu formaalsete küsimustega – juhatuseliikmete ja presidendi valimiste ning põhikirja muudatustega.

2016. aastal Ateenas toimunud kandideerimise lõppvoorus kogus Eesti pealinn üle kuuekümne protsendi delegaatide häältest, osutudes Malaisia linna Penangi ees kindlaks võitjaks.

 

Kongressi korraldamine tähendab Eestile suurt tunnustust, vastutust ja võimalust

Maineka ülemaailmse kongressi korraldamine tähendab Tallinnale ja tervele Eestile suurt tunnustust, vastutust ja võimalust. Tallinnale koondub senisest suurem jooksumaailma tähelepanu, mis loob head eeldused arvukate maailma maratonijooksjate poolehoiu võitmiseks ning tõstab seeläbi ka Eesti ja Tallinna Maratoni mainet ning rahvusvahelist konkurentsivõimet. Maailmas on miljoneid maratonijooksu harrastajaid, kellel on nüüd täiendav põhjus Eestisse tulekuks. 

 

Valitakse kauneim maratoni T-särk ja medal

Kolmepäevalise kongressi programm on tihe. Lisaks kokkuvõtetele, mis kahel viimasel aastal toimunud, toimuvad erinevad ettekanded, kus arutletakse spordiürituste korraldamise mõjust ühiskonnale, liikumise keskkonnasõbralikkusest ja spordisündmuste ohutusest ning turvalisusest. Räägitakse ka turundusalastest nippidest ja tutvustatakse Rahvusvahelise Maratoni Liidu koostööpartnereid. Lisaks valitakse Liidule uus juhatus ja president.

 

Kongressi üheks päevakorrapunktiks on kaunima T-särgi ja medali valimine. Kandideerida saavad kõik AIMS liikmesjooksud. Kauneim medal ja T-särk selguvad kongressi delegaatide hääletusel 8. septembri õhtuks.

Rahvusvaheline Maratonide Liit (AIMS), mis esindab 447 maailma pikamaajooksu 117 riigis, sealhulgas Bostoni, Chicago, Berliini, Pariisi, Tokyo ja Ateena The Authentic (Ehtne) maratonid, pidas sel nädalal (06-09.09.2018) oma 22. ülemaailmset kongressi Eestis Tallinnas aastal, mil Eesti Vabariik tähistab oma 100. aastapäeva.